Zadar – co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście

Kto w czasie wycieczki po Chorwacji odwiedzi Zadar, ten z pewnością żałować nie będzie. To piękne miasto, na terenie którego nuda nikomu nie grozi. Jakimi skarbami może nas tu oczarować Chorwacja?

Zadar Chorwacja

Zadar to malownicza okolica, wiele ciekawych miejsc dla osób spragnionych wypoczynku oraz cenna kolekcja zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Dla tych, którzy podczas zwiedzania miasta chcą się nacieszyć widokiem pięknej architektury i poznać dzieje Zadaru, ciekawym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie katedra św. Anastazji. To cenny zabytek sztuki sakralnej, który może się pochwalić historią sięgająca czasów średniowiecza. Katedra ta zaliczana jest to grona najpiękniejszych i najważniejszych świątyń w całej Dalmacji, a wizyta w jej wnętrzu będzie dla każdego z nas ciekawym doświadczeniem. Można tu zobaczyć m. in. sarkofag z relikwiami św. Anastazji – patronki miasta, wiernych przyciągają tu również relikwie św. Donata. Wiele ciekawych zabytków i pięknych budowli czeka też na starym mieście, po którym można spacerować godzinami. Kto chce poczuć magię tego miasta, ten może postawić na wycieczkowe rejsy gondolami oraz pospacerować po jego wybrzeżu. W trakcie takich spacerów można się nacieszyć pięknymi widokami oraz wyjątkową atmosferą, dzięki której Chorwacja już dawno stała się popularnym kierunkiem turystycznych wypraw.

Zadar

Zadar ma wiele uroku, a świetne zagospodarowanie i malownicza okolica sprawiają, że znane biura podróży chętnie organizują wczasy w tej części Chorwacji. Dzięki temu każdy z nas może odwiedzić to miasto i zapoznać się z jego najważniejszymi atrakcjami.