Trójmiasto z lotu ptaka – najlepsze punkty widokowe

Trójmiasto charakteryzuje się pięknym położeniem. Morze Bałtyckie, Zatoka Gdańska i liczne zalesione wzgórza to prawdziwy raj dla miłośników pięknych widoków. Najlepszą okazją do podziwiania naturalnego piękna tego terenu jest skorzystanie z punktów widokowych. Dzięki nim można zobaczyć Trójmiasto niemalże z lotu ptaka. Wyrusz z nami na wycieczkę i poznaj najlepsze punkty widokowe Trójmiasta.

Korona Starego Gdańska

Gdańsk to wspaniałe miasto na Pomorzu z ponadtysiącletnią tradycją. Co roku przyciąga on rzesze turystów, którzy cenią sobie urok klimatycznych uliczek, ciekawych zabytków, sąsiedztwo bałtyckich plaż, a także liczne atrakcje w okolicy. Daje on także możliwość podziwiania okolicy niemalże aż po sam Hel. A wszystko to za sprawą ośmiu punktów widokowych, nazywanych Koroną Starego Gdańska. Składają się na nią: Wieża Ratusza Głównego Miasta, Wieża Więzienna Muzeum Bursztynu, Wieża Kościoła św. Katarzyny, Wieża Bazyliki Mariackiej, Wieża Twierdzy Wisłoujście, Wieża Przyrodników Muzeum Archeologicznego, Góra Gradowa – Centrum Hewelianum oraz Latarnia Morska w Nowym Porcie. Miłośnicy zwiedzania mogą kupić specjalną książeczkę, a w każdym punkcie zdobyć pieczątkę. Odwiedzenie wszystkich punktów pozwala im uzyskać zaszczytne miano Zdobywcy Korony Starego Gdańska.

Olivia Star

Najwyższy punkt widokowy Gdańska mieści się w nowoczesnym biurowcu Olivia Star, który liczy aż 180 metrów wysokości – mówi przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska. Taras widokowy zlokalizowany jest na 32 piętrze i daje możliwość podziwiania całego Trójmiasta, a prze dobrej widoczności można z niego zobaczyć także zarysy Półwyspu Helskiego.

Ponadto regularnie organizowane są tam klimatyczne koncerty, które dają możliwość delektowania się zapierającymi dech w piersiach widokami w towarzystwie dźwięków ulubionej muzyki. Z pewnością jest to więc punkt na mapie Gdańska, który powinien stać się obowiązkowym miejscem wizyt turystów, którzy cenią sobie podziwianie widoków z lotu ptaka. 

Oprócz Korony Starego Gdańska i tarasu budynku Olivia Star można także wyruszyć na zwiedzanie Gdańskiego Szlaku Wodociągowego. W jednym z jego punków zlokalizowana jest wieża ciśnień, która pełni przede wszystkim funkcję widokową. Co więcej, władze Gdańska, Gdyni i Sopotu dokładają wszelkich starań, aby na bieżąco eksponować walory krajobrazowe okolicznych wzgórz, a dzięki odpowiednio prowadzonej wycince umożliwiać turystom podziwianie panoramy Trójmiasta.