Przysmaki dla psa – jak wybrać odpowiednie?

Przysmaki dla psów pełnią bardzo istotną funkcję w życiu każdego zwierzęcia. Stanowią idealne urozmaicenie diety, ale także zajmują czas oraz mogą być spożywane jako nagroda za określone zachowanie lub działanie. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat rodzajów tych produktów, a także ich odpowiedniego doboru.

Rodzaje przysmaków

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane przysmaki dla psa. Różnią się one między sobą takimi aspektami jak wielkość, kształt, konsystencja, smak oraz wartości odżywcze. Zróżnicowane rodzaje smaczków są szczególnie ważne w przypadku wieku i rasy psa. Należy dobrać właściwą formę i konsystencję, które będą dopasowane do jego możliwości. Najczęściej wybieranymi przez klientów przysmakami są naturalne produkty (najczęściej suszone), jednak to nie wszystko co można znaleźć na rynku. Warto również zaoferować psu przysmaki zbożowe lub specjalistyczne. Szeroką ofertę przysmaków dla psów można znaleźć np. w sklepie internetowym PsieDobre.pl.

Wartości odżywcze

Podstawowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru przysmaków dla psa, jest ich skład, a także wartości odżywcze. Jest to kluczowy czynnik, który ma wpływ na zdrowie oraz dobre samopoczucie każdego pupila. Psie przysmaki powinny mieć w składzie wyłącznie naturalne składniki, zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. W tego typu produktach powinno unikać się konserwantów, sztucznych dodatków, barwników, a także nadmiernej ilości tłuszczu. Oprócz tego bardzo dobrym wyborem będą również przysmaki zawierające w swoim składzie pewne substancje prozdrowotne, które w pozytywny sposób mogą wpływać na stan zdrowia psa.

Forma podania

Kolejnym istotnym aspektem wyboru odpowiednich przysmaków dla psów z całą pewnością jest forma ich podania. Przysmaki można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych rodzajach, które powinny być we właściwy sposób dostosowane do możliwości oraz potrzeb konkretnego psa. Wśród polecanych produktów dla dorosłych psów można wymienić suszone, mięsne kawałki oraz gryzaki. Psy uwielbiają gryźć i czynność ta sprawia im przyjemność. Dlatego przysmaki dla psa, które trzeba długo żuć, na pewno sprawdzą się w tej sytuacji idealnie. Oprócz tego warto zadbać, aby w przysmakach znajdowała się odpowiednia ilość białka, które będzie miało wpływ na stan zdrowia psa, a także zapewnienie mu niezbędnych składników odżywczych.

Wiek psa

Przysmaki dla psów powinno się również wybierać w zależności od wieku psa, ponieważ jest to bardzo ważny czynnik. Dla szczeniaków oraz psich seniorów najlepiej wybierać przysmaki o dość miękkiej konsystencji i stworzone z lekkostrawnych składników. Nie będą one powodowały dyskomfortu ze strony układu pokarmowego. Oprócz tego starsze psy mogą mieć słabsze zęby oraz mięśnie szczęk, dlatego możliwe jest pojawienie się problemów z gryzieniem twardszych rzeczy. Natomiast dorosłym psom najlepiej podawać twarde przysmaki, takie jak prasowane kawałki lub gryzaki. Młode psy bardzo często dość intensywnie gryzą różne przedmioty, dlatego zakup twardych przysmaków na pewno się w tej sytuacji bardzo dobrze sprawdzi.

Uzupełnienie diety

Przysmaki dla psa mogą spełniać w jego życiu dość zróżnicowane funkcje. Przede wszystkim jest to doskonała forma uzupełnienia diety w dodatkowe składniki pokarmowe oraz substancje odżywcze. Dzięki temu pies z całą pewnością zachowa dobre zdrowie oraz samopoczucie przez dłuższy czas. Oprócz tego przysmaki dla psów stanowią dla nich fantastyczną formę rozrywki, co dotyczy zwłaszcza twardych przekąsek. Psy mogą spędzać nawet długie godziny podczas prób zjedzenia niektórych przekąsek, a także ich sprawnego pogryzienia. W celu zajęcia psa jak najdłużej najlepiej wybierać przysmaki o większych rozmiarach lub gryzaki. Dzięki takiemu zajęciu czasu pies na pewno nie będzie szukał innych rzeczy do gryzienia i oszczędzi meble oraz inne przedmioty domowego użytku.

Forma nagrody

Przysmaki dla psów stanowią dla nich również fantastyczną formę nagrody za różne zachowania. Dlatego są one bardzo polecane podczas realizowanych treningów z psem, ponieważ mogą wzmacniać naukę wybranych czynności. Smakołyki treningowe sprawdzą się przede wszystkim podczas stosowania metody pozytywnej u psa, dlatego warto je w tym przypadku wykorzystać w praktyce. Oprócz tego przysmaki dla psów będą również bardzo pomocne, jeśli chodzi o wzmacnianie pozytywnych zachowań u zwierzęcia w procesie socjalizacji oraz adaptacji. Jest to pewnego rodzaju wynagrodzenie dla psa za prawidłowe i pozytywne zachowanie względem innych zwierząt lub osób. Smakołyki nagrody są bardzo pomocne, ponieważ psy uznają je za fantastyczną formę nagrody.