Poznaj Les Deux Alpes, mekkę narciarstwa

Zimowe wyjazdy do Les Deux Alpes mają swoich oddanych zwolenników, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu w pięknym kurorcie. Zimą miejsce to zyskuje jednak całkiem inny klimat, a stoki górskie cieszą się uznaniem wśród amatorów narciarstwa i snowboardu. Do wycieczki w góry zachęca też pyszne jedzenie, które serwują lokalne restauracje. Co jeszcze oferuje Les Deux Alpes?

Les Deux Alpes – co oferuje turystom?

Les Deux Alpes to ośrodek narciarski, który znajduje się w regionie Rodan-Alpy w departamencie Isére, w Alpach – samym centrum masywu górskiego Écrins. Region ten zachęca imponującymi widokami połączonymi ze szczytami górskimi, które wznoszą się nad spektakularnymi lasami. Infrastruktura w Les Deux Alpes jest bardzo rozwinięta, dlatego turyści nie mają żadnego problemu z poruszaniem się po ośrodku. Mogą skorzystać z trzydziestu schronisk górskich i podziwiać piękną panoramę pobliskich miasteczek. Jeśli poszukujesz niezapomnianych wrażeń z zimowych wypraw, to wyjazdy Les Deux Alpes są świetną propozycją dla Ciebie!

Co znajduje się w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes?

Les Deux Alpes posiada ponad sto bardzo dobrze oznakowanych tras narciarskich, których łączna długość wynosi 227 km i zajmują więcej niż 410 ha. Fani sportu mogą korzystać ze snowparku przeznaczonego do jazdy na nartach oraz na desce snowboardowej. Trasy narciarskie obsługuje ponad pięćset wyciągów i dwieście armatek śnieżnych. Dodatkowo na terenie ośrodka Les Deux Alpes można kupić sprzęt narciarski czy nawet zaopatrzyć się w niezbędną odzież. Uroki tego regionu docenią także najmłodsi, ponieważ mogą skorzystać z rodzinnego zjeżdżania na sankach, spacerów na rakietach śnieżnych. Dorośli, którzy lubią odważne wyprawy, mogą z kolei udać się na nocne przejażdżki na nartach. Kompleksową organizację wyjazdów w te rejony oferuje m.in. profesjonalne biuro podróży EH School z Mysłowic, które dba o zadowolenie swoich Klientów.

Dlaczego warto wybrać się na urlop do Les Deux Alpes?

Ośrodek narciarski Les Deux Aples nie bez powodu nazywany jest rajem dla narciarzy. To doskonałe miejsce dla tych, którzy kochają sporty zimowe oraz piękne otoczenie przyrody. Naturalny śnieg, który zapewniają lodowiec, daje możliwość całorocznej jazdy na nartach. Dodatkowo obszar Les Deux Aples to jeden z najwyżej położonych terenów narciarskich w Alpach. Dzięki pionowemu ukształtowaniu terenu turyści mogą rzeźbić zakręty po zakręcie. Dużą zaletą jest to, że aby odbyć różnorodną trasę, nie trzeba nawet korzystać z wyciągu narciarskiego – wystarczy wyjść z ośrodka i przypiąć narty.