Pomysł na weekend – lot balonem

Lot balonem należy z cała pewnością do atrakcji ekstremalnych, zwiększających ciśnienie na samą myśl o danym typie rozrywki. Niecodzienna perspektywa miasta, gór bądź lasów to z pewnością obrazy na długu pozostające w pamięci. Poznaj zalety i pełen przebieg lotu balonem w Bydgoszczy i Toruniu!

Lot balonem – dlaczego warto?

Najczęściej podejmowaną zaletą lotu balonem jest z całą pewnością możliwość podziwiania krajobrazu z niespotykanej wcześniej perspektywy. Widok z tzw. lotu ptaka ukazuje miasto bądź inny widok w sposób na długo zapisujący się w pamięci każdego uczestnika atrakcji.

Lot balonem Bydgoszcz to również możliwość spędzenia czasu z najbliższymi, co z pewnością umocni Wasze więzi i utworzy nową przestrzeń dla przyszłych rozmów. W czasie trwania atrakcji możliwe jest również zrobienie zdjęć, zatrzymujących niecodzienną chwilę w rolce aparatu.

Przebieg lotu balonem

Niezależnie od lokalizacji, w powietrzu spędzamy zazwyczaj około godzinę. Czas ten zależny jest jednak od czynników takich jak pogoda i warunki terenowe. Na lot balonem zarezerwuj jednak od 3-4 godzin, ze względu na inne czynniki poprzedzające atrakcję.

Dokładna godzina i miejsce spotkania podawane są najpóźniej do godziny 14 w dniu lotu (wieczornego lub popołudniowego). Lot balonem Toruń bądź Bydgoszcz ma miejsce zawsze do 3 godzin po wschodzie słońca bądź 3 godziny przed jego zachodem. Przyczyną danego stanu rzeczy jest pionowy ruch powietrza, stanowiące zagrożenie w czasie trwania atrakcji.

Lot balonem realizowany przez DreamBalloon każdorazowo poprzedza krótkie szkolenie pasażerów, wspólne rozkładanie balonu, czas spędzony w powietrzu, składanie sprzętu, a także okolicznościowa lampka szampana razem z członkami załogi i współpasażerami.

Lot balonem w Bydgoszczy i Toruniu – dodatkowe informacje

Warto przy tym wspomnieć, że DreamBalloon realizuje loty balonem nie tylko w Bydgoszczy i Toruniu. Organizujemy czas w powietrzu również w Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, na Kaszubach i w okolicach Trójmiasta.

Na lot balonem należy się ubrać stosownie do aktualnych warunków pogodowych, ze względu na niewielkie wahania temperatury nad ziemią. Szczególnie atrakcyjnym aspektem jest lądowanie. Miejsce zakończenia lotu pozostaje nieznane pasażerom i załodze niemal do końca lotu, ze względu na zmienny kierunek wiejącego wiatru. Możliwe jest jednak śledzenie trasy balonu online na dedykowanej stronie internetowej.