Pobyt w hotelu z wyżywieniem – zalety rozwiązania

Decydując się na wakacyjny lub służbowy wyjazd z noclegiem w hotelu, do wyboru masz opcję z wyżywieniem lub bez. Niektóre miejsca – szczególnie w letnich kurortach, oferują również rozwiązanie „pośrodku”, czyli tak zwane wyżywienie half board (HB), obejmujące jedynie 2 posiłki. Czy warto zdecydować się na jedzenie w hotelu? Poznaj zalety takiego rozwiązania.

Jedzenie w hotelu – jakie opcje są do wyboru?

Wybierając się na urlop do hotelu lub organizując konferencję z noclegiem, będziesz musiał wybrać, jaka opcja wyżywienia podczas pobytu cię interesuje. Hotele, chcąc dopasować swoją ofertę do preferencji różnych gości, dają do dyspozycji kilka wariantów wyżywienia. Najczęściej spotykane to:

  • BB, czyli bed & breakfast – w cenie noclegu jest wyłącznie śniadanie,
  • HB, czyli half board – w cenie noclegu jest śniadanie i obiadokolacja,
  • FB, czyli full board – w cenie noclegu znajduje się pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,
  • All inclusive – w cenie noclegu znajduje się pełne wyżywienie, a także przekąski, napoje, a czasem również alkohol.

Istnieje również opcja OV, czyli overnight, która nie zawiera żadnego posiłku w cenie noclegu. Korzystają z niej z reguły bardzo aktywni turyści, którzy od rana spędzają czas poza hotelem.

Pobyt z wyżywieniem w hotelu – dlaczego warto korzystać z tej opcji?

Oferty hotelowe, zawierające wyżywienie mają na celu ułatwić turystom, a także osobom podróżującym służbowo pobyt w konkretnym miejscu. Posiłki spożywane w hotelu czasem generują naprawdę dużą oszczędność czasu, co w podróżach biznesowych jest szczególnie ważne. Jakie jeszcze zalety ma zarezerwowanie pobytu z posiłkami?

  • Możesz oszacować dokładny budżet na wyjazd. Wykupując pakiet posiłków, nie jesteś zależny od cen w restauracjach – z góry wiesz, ile wyniesie cię nocleg i wyżywienie.
  • Nie musisz szukać restauracji i obawiać się, że trafisz na niesmaczne lub drogie jedzenie. Szczególnie podczas wyjazdów zagranicę zdarza się znaleźć nieciekawe, zrobione „pod turystów” miejsca, które ze świeżością i lokalnymi składnikami nie mają nic wspólnego.
  • Śniadania są z reguły w formie bufetu szwedzkiego, dzięki czemu możesz spróbować różnych dań – często także lokalnych. Taki typ śniadań oferuje np. Hotel Sleep Wrocław.
  • Jeśli przyjechałeś do hotelu, by odpocząć, i nie chcesz wychodzić do miasta, by zjeść -restauracja hotelowa jest doskonałym wyborem. Najczęściej jest w niej spokojniej i bardziej kameralnie niż w knajpkach.

Wyżywienie w restauracji Hotelu Sleep jest przygotowane przez doświadczonych kucharzy, a składniki świeże od lokalnych dostawców.