Nagła awaria ciężarówki w Niemczech – sposoby rozwiązania problemu

Wiele przedsiębiorstw reprezentujących branżę transportową wykonuje swoje usługi nie tylko w obrębie Polski, ale również innych krajów, takich jak na przykład Niemcy. Taka działalność pozwala na osiąganie dość sporych dochodów, ale należy również zwrócić uwagę na wiele istotnych obowiązków, które są powiązane z prowadzeniem takiej działalności. Trzeba między innymi dbać o stan techniczny posiadanych pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług przewozowych. Nawet w przypadku regularnie serwisowanych aut i zestawów TIR, może dojść do jakiejś awarii w terenie. W takim przypadku należy zachować spokój i skorzystać z jednej z dostępnych opcji.

Nowoczesna, całodobowa pomoc drogowa TIR

Podstawowym rozwiązaniem problemu nagłej awarii i unieruchomienia pojazdu na trasie jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się fachową pomocą drogową. Takie firmy oferują swoim klientom różnego rodzaju drobne naprawy na trasie, a w razie potrzeby potrafią odholować pojazd do warsztatu stacjonarnego lub w inne miejsce wyznaczone przez klienta. Takie pomoce drogowe można szybko i łatwo znaleźć w sieci. Wystarczy kontakt drogą telefoniczną, aby zapewnić sobie szybki przyjazd i fachowe wsparcie. Wiele polskich firm posiada swoje holowniki w Niemczech. Dzięki temu można cieszyć się fachową obsługą w języku polskim.

Naprawa pojazdu wykonywana na własną rękę

Szeroka grupa kierowców aut ciężarowych oraz zestawów ciągników siodłowych z naczepami (TIR), jest w stanie pochwalić się doskonałymi kwalifikacjami oraz dużym doświadczeniem branżowym obejmującym samodzielną naprawę wielu awarii i usterek. W związku z tym posiadają w swoich autach potrzebne narzędzia oraz części. Poza tym wielu przedsiębiorców inwestuje we własne serwisy zatrudniające wykwalifikowanych fachowców oraz korzystające z nowoczesnego wyposażenia. Tacy fachowcy wyjeżdżają w trasę i naprawiają pojazdy w przypadku poważniejszych problemów, które przerastają możliwości zwykłych kierowców.

Serwisy mobilne TIR w Niemczech – co warto o nich wiedzieć?

Na obszarze Niemiec działa również wiele fachowych polskich serwisów TIR, takich jak na przykład mobilny serwis TIR Niemcy. Specjalizują się one w profesjonalnym wykonywaniu różnych typów napraw na trasie, bez konieczności holowania czy też korzystania ze standardowych źródeł prądu. W ramach takich ofert, prezentowane firmy ustalają telefonicznie rodzaj awarii, załatwiają oryginalne części zamienne (lub tańsze zamienniki wysokiej jakości) oraz dojeżdżają we wskazane miejsce i skutecznie likwidują awarię. Dzięki temu samochód jest gotowy do dalszej jazdy bez potrzeby holowania.