Łazienka. Przestrzeń mieszkalna?

Łazienka nie jest już tylko obowiązkowym miejscem na kilka minut dziennie! Ma ona swoje miejsce ważne miejsce wśród pomieszczeń domowych. Łazienka staje się pokojem dziennym

Inwestowanie w łazienkę.

Łazienka staje się coraz ważniejsza z punktu widzenia komfortu w domu. Staje się również coraz bardziej funkcjonalna i stylowa: nic nie jest pozostawione przypadkowi, jeśli chodzi o dekoracje. Inwestujesz w łazienkę, bo czujesz się w niej dobrze i chcesz tam zostać na długo.

Dlatego właśnie wzornictwo jest niezbędne: do przytulnej łazienki, w której chcesz poświęcić czas dla siebie, wybierasz dywan, poduszki, a nawet mały fotel, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. Codzienne korzystanie z łazienki nie jest już tylko „pokojem kąpielowym”: zatrzymujesz się tam, by poczytać dobrą książkę w wannie lub posłuchać muzyki. Łazienka rymuje się ze spokojem.

Łazienka, miejsce do życia.

Oczywiście nie zamierzamy się tam zadomowić, ale wszystko, co teraz robimy. Między innymi to także pokój zarezerwowany na relaks i leniuchowanie. Jest to jedna ze szczególnych funkcji łazienki, tak jak salon czy jadalnia mają swoje własne.

Nierzadko w łazience można znaleźć efekty świetlne, perfumy domowe, kąpiele masujące i wyrafinowane dekoracje, które tworzą szczególną i osobistą atmosferę. Na przykład, można zainstalować prysznic sensoryczny (z efektami świetlnymi LED, styl aromaterapii), kupić ładne bukiety kwiatów do dekoracji pokoju lub zawsze mieć specyficzny zapach pokoju, taki jak kwiat pomarańczy lub ylang-ylang, które przyczyniają się do relaksu.

Jeśli przywiązujemy coraz większą wagę do wszystkich pomieszczeń w domu, to przede wszystkim dlatego, że brakuje nam miejsca, więc równie dobrze możemy je wszystkie wykorzystać.

Co więcej, mieszkania są czasami źle wyważone, a mała przestrzeń może korzystać z dobrej wielkości łazienki, więc równie dobrze możemy zoptymalizować powierzchnię tego pomieszczenia.

Mówimy również o salonie w przypadku apartamentów, ponieważ sypialnia i łazienka tworzą całość przestrzenną. W niektórych przypadkach, łazienka jest integralną częścią sypialni, bez żadnych rzeczywistych ograniczeń.

Wybór odpowiedniej atmosfery dekoracyjnej do łazienki.

Kiedy mówimy o łazience jako o pokoju dziennym, oznacza to, że teraz zwracamy tyle samo uwagi na łazienkę co na pokój dzienny i że kody dekoracyjne tego pokoju ulegają zmianie.

W łazience atmosfera dekoracyjna jest teraz tak samo wyrazista, jak w innych pokojach, w których styl może być uważany za niekompatybilny z łazienką, jak na przykład styl przemysłowy. Do wyposażenia łazienki sprowadzane są zabytkowe meble. Ciemne kolory i surowce są odważne.

Miękki, bliższy naturze styl boho pozwala zaaranżować łazienkę jako miejsce relaksu. Do dekoracji używamy drewna lekkiego lub egzotycznego, ale także włókien naturalnych (kosze, dywany, itp.).

Ale łazienka jako pokój dzienny jest również oznaką odnowienia mebli. Dziś kredens wygląda jak kredens, a obok wanny dodawany jest fotel. Zdobimy również ściany łazienki, tak jak moglibyśmy to zrobić w innych pokojach. Jednym słowem: robimy wszystko, co w naszej mocy, aby cieszyć się przejściem do łazienki.

Więcej na e-dorotka.com