Kupuj taniej na portalach typu Aliexpress dzięki kantorowi internetowemu

Dzięki wszechobecnemu Internetowi mamy świat w zasięgu ręki. Wirtualnie „zwiedzamy” inne państwa, poznajemy ludzi, dostarczamy sobie rozmaitej rozrywki. Również zagraniczne towary stały się popularne.

Coraz częściej kupujemy w międzynarodowych e-sklepach, również tych, znajdujących się na innych kontynentach. Nabór produktów z USA czy Chin stał się powszechny. Zaś dzięki kantorom internetowym mamy możliwość jeszcze tańszych zakupów.

Jedną z rozpoznawalnych marek spośród międzynarodowych e-serwisów jest portal Aliexpress. Polacy kupują tam coraz więcej i coraz częściej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ceny bywają niższe nawet o 50%. Oczywiście zaopatrując się w zagranicznych  sklepach internetowych, musimy też zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, w tym przesyłkę do Polski, cło i ewentualne podatki.

Oczywiste jest to, że w chińskim e-markecie nie możemy płacić naszą walutą. Gdy zlecimy przelew w banku, w którym prowadzimy nasz codzienny rachunek, placówka pobierze za niego dość dużą opłatę a przewalutowanie nastąpi po bardzo niekorzystnym dla nas kursie. Wówczas zakupy stają się nieopłacalne. Najlepszym sposobem jest zapłata bezpośrednio w Kupuj taniej na portalach typu Aliexpress dzięki kantorowi internetowemu dobrykantor.pl

dewizach, w których są podane ceny produktów oferowane przez sklep. Kupując potrzebną walutę w kantorach internetowych możemy zaoszczędzić nawet do 8%, gdyż serwisy oferują nam najbardziej atrakcyjne ceny jednostek monetarnych na rynku.

Korzystanie z kantoru internetowego jest proste. Na początku rejestrujemy się w serwisie. Uzyskujemy w ten sposób dostęp do swojego profilu. Przelewamy pieniądze z rachunku „złotówkowego” do portfela walutowego. Następnie określamy jaką chcemy walutę i podajemy rachunek odbiorcy. Przewalutowane jednostki w kilka chwil znajdą się na koncie docelowym.

Z kantoru online możemy zatem zapłacić za zagraniczne zakupy. Zlecenia zapłaty na AliExpress dla polskich klientów są dostępne za pośrednictwem platformy Przelewy24 lub karty, dlatego konieczne jest posiadanie konta walutowego. Przekazujemy walutę z e-kantoru na nasze konto walutowe (przelewy są darmowe)  i z niego właśnie płacimy za wybrane na Aliexpress towary.

Każda osoba, która często kupuje w zagranicznych sklepach internetowych powinna założyć sobie konto w jednym z kantorów internetowych i za ich pośrednictwem dokonywać zakupu odpowiedniej waluty. Pozwoli to na wygenerowanie oszczędności oraz ominąć niekorzystne przewalutowanie wg. tabeli bankowych. Przed dokonaniem transakcji dobrze jest sprawdzić dane sprzedawcy, u którego planujemy zakupy oraz poczytać opinie innych klientów o produkcie. Na AliExpress, zarówno jedne, jak i drugie informacje są dostępne.