Jakie akcesoria warto dobrać do kampera na podróż?

Nie da się ukryć, że podróże kamperem stały się obecnie niezwykle popularne. Coraz więcej osób decyduje się na jego zakup z prostego powodu. Kampery dają ogromną wolność i niczym nie ograniczoną swobodę podczas wycieczki. Stają się one naszym środkiem transportu, a także i pokojem hotelowym w jednym. Wybór kampera z pewnością musi być dobrze przemyślany i zaplanowany. Jednak oprócz niego, warto też zdecydować się na akcesoria do kampera, które znacznie mogą podnieść jego funkcjonalność i dodatkowo sprawić, że podróżowanie będzie jeszcze przyjemniejsze. Wobec tego, co warto dokupić do kampera?

Krzesła do kampera idealne na biwak

Dodatkowe krzesła do kampera to absolutny must have w czasie podróży. Choć wyposażenie domu na kółkach zwykle jest w najwyższym standardzie, to jednak dodatkowy komplet krzeseł z pewnością się przyda. Oczywiście obecnie na rynku istnieje możliwość wyboru różnorodnych modeli krzeseł na biwak. Jednak sklep z wyposażeniem kampera zwykle oferuje krzesła typu moon chair. To co odróżnia je od innych modeli to przede wszystkim wyjątkowy kształt. Krzesła te są rozkładane i nie zajmują zbyt wiele miejsca, co więcej po wyciągnięciu i rozłożeniu przypominają one nieco przeciętą na pół kulę. Co więcej kiedy tylko zawieje na kempingu silniejszy wiatr, wystarcz się mocno wcisnąć się w fotel, który skutecznie ochroni nas przed podmuchami. Krzesła te robią zrobią furorę na każdym kempingu i świetnie sprawdzą się jako dodatkowe akcesoria do kampera. Cena tego typu krzeseł jest dość wysoka, jednak z pewnością jest to świetna inwestycja. Nie tylko możemy cieszyć się ogromnym wyborem kolorów, ale przede wszystkim najwyższą możliwą jakością.

wyposażenie kampera

Składany stół do kampera z pewnością się przyda w podróży

Jeśli mówimy o akcesoriach do kampera, to nie można zapomnieć o tym, by zakupić rozkładany stolik. Jest to obowiązkowe wyposażenie każdego kampera, które sprawdzi się zarówno w dłuższej jak i krótszej podróży. Sprawdzi się on przede wszystkim w momencie, kiedy będziemy chcieli cieszyć się śniadaniem, obiadem i kolacją na świeżym powietrzu. Sklep z wyposażeniem kampera https://sklep.kamperomania.pl/ oferuje różnorodne stoliki, a ich wybór musi być dopasowany do liczby osób, które będą w nim podróżować. Dla ekipy składającej się z dwóch podróżników z powodzeniem sprawdzi się stoli o wymiarach około metra kwadratowego. Z kolei w momencie, kiedy jednak podróżujemy ze znacznie większą grupą lub z dziećmi, to analogicznie powinniśmy wybrać większy stolik. Warto również zwrócić uwagę na to, by był on zrobiony z trwałych i porządnych materiałów. Stoliki z solidnym, aluminiowym stelażem z pewnością świetnie się sprawdzą.

Mata przed kamper dla większej wygody podczas kempingu

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem kampera jest mata przed pojazd. Sprawdzi się ona przede wszystkim w momencie, kiedy naszym noclegiem jest dziki kemping. Nie da się ukryć, że nie zawsze miejsce w którym się zatrzymamy będzie wyglądało pięknie i przyjemnie. Sklep z wyposażeniem kampera oferuje więc specjalne maty, które można wygodnie przed domem na kółkach po prostu rozłożyć. Oczywiście mata przed kampera to nie jest typowa plandeka, którą rozłożymy na ziemi. Mata do kampera wykonana jest ze specjalnych tworzyw, które przede wszystkim mają za zadanie nie przepuszczać wody w razie złej pogody, co uchroni nas przed posiadaniem prawdziwego oczka wodnego przed kamperem. Pamiętajmy także, że na kempingach zabronione jest używanie plandek, ponieważ nie przepuszczają one powietrza, a co za tym idzie są one szkodliwe dla trawy i sprawiają, że ona żółknie.