Jak pilnować psa, gdy nadejdzie wiosna?

Opieka nad szczeniakiem czy nawet już dorosłym psem może być szczególnie uciążliwa na wiosnę. W okresie, gdy mają miejsce tak zwane „psie wesela” nawet najbardziej spokojny pupil staje się wręcz nie do upilnowania. Jak poradzić sobie z niesfornym zwierzęciem, gdy nadejdzie ten czas?

Na pewno dobrym pomysłem jest wzmożona kontrola nad tym, co robi pies. W szczególności dotyczy to zwierząt, które na co dzień mają duży teren i mogą swobodnie się po nim poruszać. Zarówno weterynarze, jak i psi psychologowie zwracają uwagę, że w sytuacji, kiedy pies znika nawet na kilka dni warto zastosować łańcuch. Oczywiście, konieczne jest wyprowadzanie psa i zapewnienie mu potrzebnej ilości ruchu. To właśnie w tym okresie właściciel powinien się bardziej zaangażować w wychowanie psa.

Jeśli jesteśmy właścicielami suczki i nie chcemy dopuścić do tego, aby miała małe, konieczny jest właściwie ciągły dozór. Aby uchronić ją przed natrętnymi adoratorami warto przygotować jej jakieś posłanie na przykład w korytarzu czy w garażu.