Czym są pokoje o standardzie hotelowym?

Wyjazdy wypoczynkowe oraz służbowe powinny być odpowiednio zaplanowane. Przy ich organizowaniu szczególną uwagę zwraca się na wybór odpowiedniego obiektu noclegowego oraz oferowanego przez niego pokoju. Większość osób decyduje się na wynajęcie pokoju o standardzie hotelowym. Chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzuje się taki lokal oraz dlaczego warto się w nim zakwaterować? W takim razie powinieneś koniecznie przeczytać niniejszy tekst.

W jaki sposób dzieli się pokoje hotelowe?

Pokoje w obiektach noclegowych można podzielić według różnych kryteriów. Jednym z najczęściej stosowanych jest wielkość pomieszczenia. Zgodnie z tym kryterium wśród lokali udostępnianych gościom do zakwaterowania wyodrębnia się apartament oraz studio. Pierwsze z nich to zazwyczaj dwupokojowe mieszkanie wyposażone w osobną sypialnię, łazienkę i aneks kuchenny. Z kolei mianem studia określa się oferowane przez różne resorty, takie jak obiekt noclegowy w Pobierowie, przestronne pomieszczenia z osobną kuchnią i łazienką przeznaczone do wynajmowania przez rodziny z dziećmi.

Pokoje w obiektach noclegowych można również podzielić zgodnie z liczbą dostępnych tam łóżek. W ten sposób wyodrębnia się lokale:

  • single room (jednoosobowe z jednym łóżkiem);
  • double room (dwuosobowe z jednym podwójnym łóżkiem);
  • dwuosobowe z dwoma pojedynczymi łóżkami;
  • double-double (z dwoma podwójnymi łóżkami).

Ponadto pokoje w resortach dzielą się także ze względu na standard wyposażenia. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżnia się:

  • pokoje ekonomiczne – z minimalnym wyposażeniem;
  • pokoje superior – o lepszym standardzie wyposażeniowym, może to być np. klimatyzacja albo wanna w łazience zamiast prysznica;
  • pokoje deluxe – z różnymi luksusowymi dodatkami, np. minibarem albo ekspresem do kawy.

Przed zarezerwowaniem miejsca w danym obiekcie warto sprawdzić, co dokładnie oznaczają wymienione standardy.

Pokoje o standardzie hotelowym – co to takiego?

Pokojami o standardzie hotelowym najczęściej nazywa się lokale wyróżniające się odpowiednim, podstawowym wyposażeniem. Wskazuje się, że powinno w nich znajdować się łóżko, szafa, a także stolik albo biurko i wieszak na odzież wierzchnią. Ponadto w pokojach oferowanych gościom przez takie obiekty, jak Resort Laola, do dyspozycji zakwaterowanych osób pozostaje telewizor, radio, telefon do kontaktowania się z recepcją, a także darmowe wifi. W znajdującej się obok pokoju łazience podróżni mogą natomiast skorzystać z czystych ręczników oraz różnego rodzaju kosmetyków (np. mydełek, żeli pod prysznic, balsamów do ciała).