CraftPoint – sklep kaletniczy najwyższych lotów

Kaletnictwo to dziedzina rzemiosła, która opiera się na obróbce skórnej i wykonywaniu najbardziej rozmaitych projektów właśnie ze skóry. Jest to związane z pozyskiwaniem specjalistycznych narzędzi i akcesoriów, które umożliwią żłobienie, dłubanie i klejenie skóry. Również sam materiał jest bardzo szlachetny, a przez to drogi i trudno dostępny. Jak wiadomo bez materiału oraz narzędzi żaden rzemieślnik nie może podjąć swojej pracy. W dzisiejszych czasach dostępność takich dóbr znacznie maleje i coraz trudniej je zdobyć. CraftPoint wyciąga rękę dla pasjonatów rzemieślnictwa oferując w jednym punkcie najważniejsze i najpotrzebniejsze artykuły kaletnicze – dostępne z dnia na dzień!

CraftPoint – bogaty asortyment akcesoriów kaletniczych

W CraftPoint zaopatrzają się nie tylko początkujący, ale również średnio zaawansowani i zaawansowani kaletnicy. Znajduje się tutaj bogata oferta takich produktów jak:

-Najwyższej jakości skóry garbowane roślinnymi metodami; jak wiadomo skóra jest najważniejszym elementem całego kaletniczego dzieła. Decyduje zarówno o trwałości produktu jak i wyglądzie i funkcjonalności. Skóry pochodzące od sklepu CraftPoint pochodzą ze sprawdzonego źródła przez co są bezpieczne, pachnące i trwałe. Nie ma tutaj mowy o żadnych podróbkach – w CraftPoint pracują kaletnicy, którzy sami używają owych skór do swoich wyrobów. Świadczy to o profesjonalizmie i pewności, że produkt jest godny polecenia

-Narzędzie kaletnicze; służą do obróbki skórnej. Najczęściej używanymi narzędziami są narzędzia do wykończenia skóry takie jak Wood slickery do polerowania krawędzi, Groovery do wykonywania rowków pod szwy czy Edge bevelery do fazowania krawędzi skóry. Również istnieje wiele narzędzi przydatnych w procesie twórczym takie jak młotki szewskie, narzędzia do cięcia i wycinania skóry czy też wybijaki. Te wszystkie narzędzia można z powodzeniem znaleźć właśnie w sklepie CraftPoint!

-Chemia do skóry; mowa tutaj o farbach do skóry, które mogą być wykorzystywane w różnych celach. Jedne farby do skóry służą w celu zmiany koloru i ochrony skóry przed uszkodzeniami. Inne farby bardzo dobrze radzą sobie w renowacji skór po długim okresie użytkowania, a jeszcze inne potrafią zmienić wygląd skóry poprzez proces antykowania.

Podsumowanie

Jak widać oferta sklepu CraftPoint jest ogromna. Każdy jest w stanie znaleźć tutaj produkty, które ułatwią mu kaletniczą pracę. Niektóre z nich są niezbędne, a niektóre mogą stanowić niewielkie dodatki poprawiające jakość całej kompozycji.