Bluzy jeździeckie – jakie są rodzaje i które warto kupić?

Jazda konno to prawdziwa przyjemność. Dla wielu osób to wręcz pasja. Jednak każdy jeździec doskonale wie, że do jazdy należy się odpowiedniego przygotować. Ważne jest tu choćby skompletowanie odpowiedniego stroju. Kluczowym elementem jest na pewno bluza jeździecka. Na rynku dostępne są różne modele takich bluz. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować wybierając bluzę jeździecką i jakie są jej rodzaje.

Wybór bluzy jeździeckiej

Wybierając konkretny model bluzy jeździeckiej, uwagę zwrócić należy przede wszystkim na to, aby była ona dopasowana do własnych potrzeb oraz poziomu zaawansowania. Nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne, w jakich zamierza się jeździć konno. Ważne jest bowiem, aby bluza skutecznie chroniła jeźdźca przed negatywnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Chronić musi choćby przed deszczem czy wiatrem. Poza tym musi zapewniać odpowiedni komfort. Dobrym wyborem może być zatem bluza jeździecka wykonana z cienkiego i lekkiego materiału. Istotne, aby zarówno dobrze przylegał do ciała, jak i był wodoodporny i wiatroszczelny. Materiał zapewniać powinien także dobrą cyrkulację powietrza. Dobrym rozwiązaniem może być zatem bluza wykonana z termoaktywnej tkaniny. Wiosną i latem na pewno sprawdzi się bluza wykonana z materiału typu softshell. Z kolei jesienią i zimą warto postawić na bluzę polarową.

Rodzaje bluz do jazdy konnej

Jak wspomniano, na rynku wyróżnić można kilka rodzajów bluz jeździeckich. Można je podzielić na dwie podstawowe grupy. W pierwszej kolejności wyróżnić można bluzy ze względu na tkaninę, z której zostały wykonane. W tym przypadku wskazać należy na bluzy bawełniane, bluzy funkcyjne wykonane z tkaniny typu softshell oraz bluzy polarowe. W drugiej kolejności wyróżnić można bluzy ze względu na zastosowane w nich zapięcie. W tym przypadku wskazać należy na bluzy z zapięciem typu ekspres, bluzy z wysoką stójką, bluzy wkładane przez głowę oraz bluzy z kapturem.

Damskie i męskie bluzy jeździeckie

Bluzy do jazdy konnej podzielić można również na te damskie i męskie. Bluzy damskie charakteryzują się wcięciem w talii. Dzięki temu idealnie dopasowują się do sylwetki. Damskie bluzy dostępne są w różnych kolorach, wzorach i z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Oczywiście dostępne są także bluzy bardziej stonowane, klasyczne. Podobnie jest w przypadku panów. Tutaj również dostępny jest szeroki wybór bluz pod kątem ich kroju i wyglądu. Szeroką ofertę zarówno damskich, jak i męskich bluz jeździeckich znaleźć można na stronie https://konik.com.pl/ .