Beton – niezastąpiony materiał na placach budowy

Zakup materiałów budowlanych jest jednym z najważniejszych elementów składających się na proces budowy domu, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie sprawdzonego składu budowlanego, w którym ich ceny są o wiele korzystniejsze niż w zwykłym sklepie. Dostępne na rynku mieszanki betonowe cechują się bardzo dobrymi parametrami, są wygodne w użytkowaniu i zapewniają bardzo dobre efekty. Czasami jednak jest konieczne przyspieszenie wiązania betonu albo zastosowanie specjalnej mieszanki cechującej się konkretnymi właściwościami.

Beton – domieszki napowietrzające

Jednym z podstawowych i najczęściej stosowanych materiałów budowlanych jest beton, który jest stosowany do wznoszenia fundamentów, ścian piwnicy i wylewania stropów. Jest to materiał bardzo wytrzymały i dobrze znoszący obciążenia, beton z Bydgoszczy ze specjalnymi domieszkami charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami. Zastosowanie domieszek napowietrzających sprawia, że w betonie powstają małe pęcherzyki powietrza, w procesie wysychania ulegają one mineralizacji i stają się nierozdzielną częścią materiału budowlanego. W ten sposób tworzy się dodatkowa warstwa, która sprawia, że beton jest mrozoodporny. Zastosowanie domieszek napowietrzających sprawia, że nie tworzy się wewnętrzne ciśnienie, będące przyczyną powstawania pęknięć całych konstrukcji betonowych. Pęcherzyki powietrza sprawiają, że beton z Bydgoszczy ma lepszą przyczepność.

Beton hydrotechniczny – specjalistyczne prace budowlane

Wyjątkowo dobrymi parametrami wodoszczelności, mrozoodporności i wytrzymałości cechuje się hydrotechniczny beton z Torunia. Tego rodzaju materiał jest zazwyczaj wykorzystywany do konstrukcji budowlanych znajdujących się w bezpośrednim kontakcie z wodą. Takie budowle to między innymi śluzy wodne, kanały, zbiorniki i ogrody deszczowe. Materiały budowlane wykorzystywane do takich konstrukcji muszą być wyjątkowo dobrej jakości, ponieważ są narażone na duże przeciążenia związane z naporem sody i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Beton hydrotechniczny nie może być podzielony na konkretne rodzaje tak jak zwykły beton z Torunia odporny na ścieranie, który może występować w:

– klasie I przeznaczonej dla dużego ruchu,

 – klasie II, dedykowanej dla małego ruchu.

Hydrotechniczny beton z Torunia jest rodzajem mieszanki, której receptura jest opracowywana indywidualnie w zależności od miejsca, w którym ma być stosowany materiał. Do produkcji takiego betonu wykorzystywane są specjalne kruszywa, które nie zawierają żadnych elementów kruszyw mineralnych, a także odpowiedni rodzaj wody.