Dom

5 sposobów na budowę domu

Okazuje się, że tradycyjne metody budowania domu to nie wszystko, bowiem istnieją inne możliwości, dzięki którym obiekt można wybudować taniej i szybciej.

Domy murowane i drewniane

W przypadku domów murowanych, mamy do czynienia z najpopularniejszą metodą stawiania budynków mieszkalnych. Mogą one powstawać z cegieł, pustaków, betonu komórkowego, a także innych podobnych surowców. Zaletą jest szybkość w znalezieniu ekipy, która podejmie się realizacji takiej inwestycji, a dodatkowo murowane domy są bardzo trwałe. Wadą jest jednak czas realizacji projektu, bowiem zazwyczaj wynosi on od roku wzwyż.

Od kilku lat, odkąd nastała moda na ekologię, powstaje coraz więcej domów drewnianych, które są kolejnym sposobem na budowę obiektu mieszkalnego. Kosztują one nieco więcej niż klasyczne, domy murowane, jednak wszystko zależy od wybranego materiału. Chcesz zakupić projekt wymarzonego domu? Pożyczka online to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Nowoczesne obiekty mieszkalne

Idąc z postępem technologicznym, nic dziwnego, że na rynku nieruchomości pojawiają się coraz to nowsze, czasami zaskakujące alternatywy. Do kolejnych sposobów na budowę domu, należy z pewnością zaliczyć domy modułowe, które stanowią nowoczesne rozwiązanie w budownictwie. Technika ta opiera się na stawianiu domów z gotowych modułów, które powstają w zewnętrznej fabryce i są przywożone na plac budowy. Modułem może być między innymi ściana z wstawionymi już oknami i drzwiami. Ogromną zaletą takiego sposobu na budowę jest szybko realizacji inwestycji, bowiem niekiedy może ona zająć tylko kilka dni.

Do podobnego sposobu można także zaliczyć domy drukowane. Technologia ta jest najnowocześniejsza spośród tych już wymienionych, jednak mimo zaskoczenia, jakie wywołuje, gromadzi wśród siebie wielu zwolenników. Metoda 3DCP pozwala na drukowanie całych budynków, dzięki czemu domy powstają w podobnym tempie jak budynki modułowe. Technika ta wymaga jednak stosowania specjalistycznych maszyn.

Do ostatniego sposobu na budowę domu należy zaliczyć budowę alternatywnymi metodami. Mimo iż technologia i budownictwo znajdują się na wysokim poziomie, istnieją firmy, które specjalizują się w budowie domów ze słomy oraz z gliny. Po zakończeniu prac, obiekty te niczym nie różnią się od domów budowanych innymi technikami, a dodatkowo są przyjazne środowisku i powstają przy niewielkich nakładach finansowych. Pożyczka online pozwoli Ci na rozpoczęcie przygody związanej z budową domu!